Jak określić idealną długość dla spodni damskich?

Nie jest łatwo kupić idealne spodnie damskie. Akurat ten element garderoby, jeżeli ma się dobrze prezentować, musi być perfekcyjnie zgrany z sylwetką – musi wyglądać tak, jak gdyby to właśnie dla niej został zaprojektowany i stworzony. Raczej nie będziesz jednak za każdym razem wykonywać takich spodni na wymiar i na indywidualne zamówienie. Podobnie jak większość kobiet zaczniesz szukać ich w sklepach, licząc na to, że prędzej czy później natrafisz na jakiś zadowalający cię model. Szybko zorientujesz się w tym, że moda w tym momencie często robi sobie z nas żarty i proponuje nam takie kroje ubrań, które są może oryginalne, ale są też zabójcze dla sylwetki, bo ją dosłownie totalnie zaburzają. W przypadku szukania idealnych spodni na pewno zaczniesz zwracać uwagę chociażby na ich długość. A jaka powinna ona rzeczywiście być? Czy dobrze skrojone spodnie powinny sięgać samej ziemi, czy może lepiej by było, gdyby kończyły się gdzieś na wysokości kostki albo jeszcze wyżej?

Modne propozycje ze sklepów


Teraz za modniejsze uznaje się na pewno spodnie krótsze niżeli te dłuższe. Nie mówimy tu jednak wcale o szortach czy tym bardziej o rybaczkach kończących się przed kolanem, które już dawno temu nie są w ogóle noszone. Mówimy natomiast o spodniach z nogawkami kończącymi się tuż przed kostką albo nawet delikatnie krótszymi, dosięgającymi mniej więcej połowy łydki. W sklepach odzieżowych najwięcej jest teraz właśnie tego rodzaju modeli. Tego rodzaju spodnie damskie są więc modne i zapewnią ci stylowy wygląd, ale musisz wiedzieć, że nie będą one zbyt korzystne dla każdej sylwetki. Jak kupić spodnie zgrane z figurą? Przede wszystkim najpierw musisz spojrzeć obiektywnym okiem na swoją figurę i zauważyć zarówno jej walory, jak i jej mankamenty. Te krótsze spodnie, sięgające chociażby kostki, najlepiej prezentują się na kobietach wysokich, posiadających długie, zgrabne i smukłe nogi. Świetnie prezentują buty, więc jeśli chcesz się pochwalić nowo zakupionymi szpilkami, one sprawdzą się do tego idealnie. Krótsze nogawki mogą jednak skracać sylwetkę. Jeżeli więc twój wzrost pozostawia wiele do życzenia, a twoja sylwetka nie jest idealnie szczupła, bardzo możliwe, że ten krój spodni zadziała na ciebie niekorzystnie i jedynie podkreśli twoje mankamenty, zamiast je zakrywać.

Różne alternatywy dla innych sylwetek


A co ze spodniami o zupełnie długich nogawkach, które już będą zakrywać twoje kostki, a nieraz zakryją też i sporą część obuwia? Co prawda one w teorii wyszły już z mody, ale nie zawsze musisz interesować się tym, co akurat jest w trendach. W pewnym wieku od tych trendów zaczyna się właśnie odchodzić. Nagle orientujesz się, że to całe ciągłe gonienie za modą nie ma żadnego sensu, bo moda i tak się zmienia, więc jeśli chcesz się ubierać zgodnie z jej zasadami, dosłownie co roku musisz zmieniać całą swoją garderobę, płacąc za to olbrzymie pieniądze. Rzeczy, które w danym sezonie uchodzą za stylowe, nie zawsze będą przy tym pasować do twojej sylwetki. A czy nie lepiej wybierać to, w czym czujesz się dobrze i co naprawdę ci się podoba? Czy nie lepiej kupić sobie nawet jedne porządne spodnie damskie, które zostaną z tobą na lata, bo zawsze perfekcyjnie ułożą się na twojej sylwetce? Jeżeli wiesz, co tak naprawdę do ciebie pasuje, spokojnie możesz sobie pozwolić na wydanie na to większych pieniędzy. A lepiej zainwestować w jedną parę porządnych dżinsów za trzysta złotych niżeli kupić sobie trzy pary kiepskich spodni po sto złotych, w których już za kilka miesięcy i tak nie będziesz chodzić.

Mierzenie to podstawa


A jak kupić spodnie, by koniec końców okazały się one wyborem idealnym? Otóż możesz rozejrzeć się za nimi w Internecie, ale jednak lepiej będzie, gdy wcześniej sama sprawdzisz, jakie modele prezentują się na tobie najlepiej. Ubrania trzeba mierzyć. Tylko w ten sposób można sprawdzić, które z nich pasują do sylwetki. Czasem to, co nie wygląda zbyt atrakcyjnie na wieszaku, na ciele zmienia się w coś naprawdę niesamowitego.