Jeansy proste kontra dzwony – co wolisz?

Przez lata trwał szał na rurki. Obecnie w kolekcjach sklepów coraz częściej można spotkać jednak dzwony. Co wybierasz?

Spodnie dzwony od dawna były strojem obowiązkowym marynarzy w wielu krajach, jednak do powszechnego obiegu mody weszły dopiero w czasach hippisowskich. Modne były wówczas wszystkie fasony – zarówno te mocno rozszerzane na całej długości, jak i szersze tylko na końcach. Około roku 2000 wszystko się zmieniło i nastał szał na jeansy proste. To spodnie, których nogawka się nie rozszerza. Z czasem ewoluowały jeszcze bardziej do rurek, które ściśle przylegają do łydki i uda na całej długości. Dziś moda wraca i to znów w kilku różnych wersjach można spotkać dzwony na wybiegach i w sklepach odzieżowych. Jednocześnie nadal na wieszakach królują spodnie rurki, co oznacza, że każdy może wybrać coś dla siebie.

Szerokość zależy od figury

Szerokie spodnie dzwony to propozycja niezależnie od płci. Męskie wracają dziś jako element mody na „dandysa” czy trendu na współczesnego hippisa. Towarzyszyć im mogą kolorowe marynarki, koszule włożone w spodnie, a także odważne dodatki, jakich jeszcze do niedawna nie było w większości męskich szaf. Jednak dziś często można spotkać na ulicy Londynu czy Paryża współczesnego dandysa w ubraniu uzupełnionym o kolorową apaszkę czy szal, welurowy kapelusz czy przykuwające uwagę buty. W tym trendzie męskie spodnie często są kolorowe i to w dowolnych barwach tęczy. Jeśli chodzi o spodnie damskie, to szerokie dzwony najczęściej mają stonowane barwy. To często jeansy z ciemnego lub jasnego denimu, bo obie wersje są obecnie na topie. Często takie szerokie jeansy mają wyraźnie zaznaczony z przodu kant. Można je nosić z romantyczną koszulą w łączkę czy z falbankami, jak również rock and rollowo – z szarym lub czarnym t-shirtem z dowcipnym napisem lub nazwą zespołu rockowego. Do tego skórzane sandały, buty na koturnie lub botki. W sklepach coraz częściej można znaleźć też szerokie dzwony do połowy łydki. Na wybiegach odważnie łączy się je z kolorowymi rajstopami, choć na ulicy można je zobaczyć raczej latem, na gołą skórę. Do pracy można je nosić tylko z eleganckimi ubraniami, bo szerokie dzwony kojarzą się z modą hippisowską, więc nie powinny mieć zbyt luźnego towarzystwa.

Jak nosić rurki do pracy?


Jeśli chodzi o spodnie rurki, to nadają się one do pracy nieco lepiej, niż dzwony. Muszą tylko spełniać kilka warunków. Po pierwsze, nie mogą być przecierane ani dziurawe. Najlepiej, by były czarne lub granatowe. Jeansy proste nie powinny też być zbyt obcisłe, bo byłoby to w pracy uważane za nieeleganckie. Dobrze, by były wykonane z grubego jeansu, a nie elastycznej tkaniny bawełnianej. Jeśli masz takie jeansy proste, to możesz je nosić nawet do pracy. Co ważne, ich stan powinien być wysoki, tak by nie ukazywały brzucha, pleców ani pupy. Pod spodnie nie nosi się rajstop, lecz krótkie pończochy.