Moda Jesień 2021-2022

Modna jesień to piękna kokardka na najpiękniejszą porę roku, kiedy możesz nosić niesamowicie eleganckie ubrania. Krótko mówiąc, moda tej jesieni zapowiada się na białą i jasną. Niektórzy projektanci proponują nam ubieranie się na biało od stóp do głów, z małymi plamami jasnych dodatków.

Cóż, to już dla amatorów, zwłaszcza że istnieje szeroki wybór modeli alternatywnych, zarówno w linii kolorystycznej, jak i sylwetkowej. W modzie na jesień 2021 długość jest nieco wyższa lub nieco poniżej kolana. Bardzo popularne są garnitury wykonane z tweedu lub innych wysokiej jakości tkanin wełnianych.

Kolory są subtelne, sylwetki wyraziste. Modele w czerni i bieli są dobre, z surowymi liniami cięcia i powściągliwą sylwetką. Klasyka powraca, ekstrawagancja jest coraz mniejsza. Ale niektórzy projektanci mają też jasne rzeczy, w większości nasycone kolory, więc jeśli nie chcesz rozstawać się z letnimi urozmaiceniami, nie musisz tego robić.


„Wojskowy” pozostaje w modzie, teraz projektanci mody dodają szaliki do surowych modeli, dość kolorowych, ale wciąż pasujących kolorystycznie do głównego stroju. W niektórych kolekcjach do formalnych garniturów dołączane są białe kołnierzyki.

Wygląda świeżo i nieco nietypowo. Na jesiennych pokazach mody 2022 można było zobaczyć wiele skórzanych modeli, najczęściej lakierowanych. Nawet suknie wieczorowe w niektórych kolekcjach były wykonane ze skóry lakierowanej i ozdobione figurowymi cięciami, pokrytymi przeźroczystymi lub gipiurowymi wstawkami.


Polecamy obcisłe swetry pod szyję (golfy), które można nosić zarówno samodzielnie, jak i pod sukienkę lub sukienkę z krótkim rękawem. Ale ciepłe swetry powinny być z grubej dzianiny, zawsze z ozdobami lub warkoczami Aran.

W tym przypadku kolory są bardzo zróżnicowane. Nieco zmienił się kształt buta, a dokładniej czubek, który powinien być bardziej zaokrąglony lub nawet węższy. Skarpety tępe nie są obecnie modne. Jeśli chodzi o platformy i kliny, są one nadal aktualne, z wyjątkiem tego, że stały się bardziej chwytliwe: przemawiają za nimi różne formy reliefowe i struktury.

Obcasy są opcjonalne, ale pożądane. Nadal nosimy botki, nie jest już w nich potrzebny otwarty czubek. To było istotne w ostatnich latach. Buty nie mogą być tanie – to aksjomat i nie należy o tym zapominać.

One thought on “Moda Jesień 2021-2022

  1. Golfy cały czas w modzie! Gdybym cofnęła się kilkanaście lat do tyłu i zobaczyła szafę mojej mamy, to już wtedy golfy były modne.

Comments are closed.